kurzy PřF JU v Českých Budějovicích

Terénní kurz MOŘSKÉ biologie - KZO 581

Cílem kurzu je demonstrovat diverzitu mořských organismů - řas, rostlin, bezobratlých a obratlovců, spolu se základy morfologie, anatomie a ekologie vybraných skupin. Kurz se střídavě koná na pobřeží Středozemního a Rudého moře.

Účastníci kurzu poznávají při potápění na nádech faunu a flóru v mělkých pobřežních vodách a přímo pozorují zástupce většiny skupin mořských nižších a vyšších rostlin, bezobratlých (Porifera, Cnidaria, Ectoprocta, Polychaeta, Echiura, Gastropoda, Bivalvia, Cephalopoda, Crustacea, Echinodermata, Ascidiacea, Thaliacea) a obratlovců (Chondrichthyes, Actinopterygii). Fauna hlubších vod je vynášena potápěči a demonstrována na břehu. U vybraných druhů jsou prováděny pitvy.

Sy labus

 

aktuality

22. 5. 2017 Španělsko ZRUŠENO, novým cílem MARSA SHAGRA (Egypt, Rudé moře), termín: 14.-21. červenec 2017 (odlet 1:10, přílet 11:10), délka pobytu 8 dní (pá-pá); doprava: letecky; ubytování: v hotelu Blue Reef Resort; stravování: all inclusive; cena: 9.000,-Kč (zahrnuje veškeré náklady včetně letenky, víza, stravování formou all inclusive, výletů na želvy, dugonga a do mangrovů).

 

21. 2. 2017 Přihlášení...

Přihlášení do kurzu bylo maximálně zjednodušeno a chci po vás jen následující informace:

Jméno: Jan Novák

Email: novak@gmail.com

Telefon: 777 777 777

SCUBA (máte li zkoušky na přístrojové potápění a hodláte se na kurzu přístrojově potápět): ano/ne

Stupeň studia: Bc./Mgr./Ph.D.

Semestr: 1/2/3...

Název diplomové práce: Vliv teploty na...

Údaje mi prosím zašlete na můj email j.peterka@yahoo.com, ideálně co nejdříve, nejpozději do středy 15. března 2017 23:59. Obdržení přihlášení potvrdím zpětným emailem. Pokud vám tento do tří dnů nedojde, dotažte se na stav vaší přihlášky nebo ji zašlete raději znovu. Pořadí účastníků bude dáno pořadím došlých přihlášek. Přednost mají pouze studenti, jejichž diplomové práce se jakkoliv dotýkají mořské biologie či absolvovali kurz Mořské biologie (dříve Biologie mořských organismů). Výsledek výběru oznámím v průběhu druhé poloviny března 2017.

Kurz je kapacitně omezen na 20 účastníků (max. 25 při opravdu enormním zájmu). Důležitou organizační záležitostí je, že kurz si až do "poslední chvíle" nezapisujete do indexu. V zásadě až téměř do odjezdu není nikdy jasné, kdo nakonec pojede. Výběr je samozřejmě učiněn, ale vy se pak různě odhlašujete a za odhlášené nastupují náhradníci atd. Takže prosím zatím NEZAPISOVAT do indexu!!!

 

1. 2. 2017 Předběžné info...

Cíl: ESTARTIT-ISLAS MEDES (Španělsko, Středozemní moře), předběžný termín: 12.-23. červenec 2017, délka pobytu 12 dní (st-ne); doprava: autobusem; ubytování: ve vlastních stanech v kempu La Sirena; stravování: ve vlastní režii; předběžná cena: 7.500,-Kč (zahrnuje veškeré náklady vyjma stravování, a to včetně výletu do Barcelony, návštěvy mořského akvária a delfinária, nicméně zdůrazňuji, že zatím jde o cenu předběžnou a diference je možná dle konečného příspěvku fakulty, o kterém se rozhodne až někdy v březnu). 

S pozdravem JP

 

ke stažení:

Fauna a flóra Jadranu - stručný přehled v.2015

Středozemn í moře - tabule

Středozemní mo ře1

Středozemní moře2

Středoz emní moře3

Miniprůvodce faunou a flórou Rudého moře v.2017

Rudé moře - tabu le

Rudé moře1

Rudé moře2

Kontakt

RNDr. Jiří Peterka, Ph.D.

j.peterka@yahoo.com

HYDROBIOLOGICKÝ ÚSTAV
Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Na Sádkách 702/7
(NB 2. p. č. dv. 325)
České Budějovice 370 05

387 775 838
732 209 506

Vyhledávání

TOPlist

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode