TERÉNNÍ KURZ MOŘSKÉ BIOLOGIE - KZO 581

Cílem kurzu je demonstrovat diverzitu mořských organismů - řas, rostlin, bezobratlých a obratlovců, spolu se základy morfologie, anatomie a ekologie vybraných skupin. Kurz se střídavě koná na pobřeží Středozemního a Rudého moře.

Účastníci kurzu poznávají při potápění na nádech faunu a flóru v mělkých pobřežních vodách a přímo pozorují zástupce většiny skupin mořských nižších a vyšších rostlin, bezobratlých (Porifera, Cnidaria, Ectoprocta, Polychaeta, Echiura, Gastropoda, Bivalvia, Cephalopoda, Crustacea, Echinodermata, Ascidiacea, Thaliacea) a obratlovců (Chondrichthyes, Actinopterygii). Fauna hlubších vod je vynášena potápěči a demonstrována na břehu. U vybraných druhů jsou prováděny pitvy.

Sylabus


AKTUALITY

2024 Předběžné info... Cíl: Rudé moře, Egypt; předběžný termín: červenec 2025, délka pobytu 8 dní; doprava: letecky; ubytování: hotel ??? (okolí Marsa Alam); stravování: all inclusive; cena: zatím orientačně 12.500,-Kč (zahrnuje veškeré náklady včetně letenky, víza, stravování formou all inclusive a případných výletů). Projděte si fotky a videa z dřívějších výprav v sekci Foto/Video


© 2024 Mořská biologie | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!