kurzy PřF JU v Českých Budějovicích

Terénní kurz MOŘSKÉ biologie - KZO 581

Cílem kurzu je demonstrovat diverzitu mořských organismů - řas, rostlin, bezobratlých a obratlovců, spolu se základy morfologie, anatomie a ekologie vybraných skupin. Kurz se střídavě koná na pobřeží Středozemního a Rudého moře.

Účastníci kurzu poznávají při potápění na nádech faunu a flóru v mělkých pobřežních vodách a přímo pozorují zástupce většiny skupin mořských nižších a vyšších rostlin, bezobratlých (Porifera, Cnidaria, Ectoprocta, Polychaeta, Echiura, Gastropoda, Bivalvia, Cephalopoda, Crustacea, Echinodermata, Ascidiacea, Thaliacea) a obratlovců (Chondrichthyes, Actinopterygii). Fauna hlubších vod je vynášena potápěči a demonstrována na břehu. U vybraných druhů jsou prováděny pitvy.

Sy labus

 

aktuality

2023 Cíl: SHAMS ALAM BEACH RESORT (Egypt, Rudé moře), termín: ?.-?. července 202?, délka pobytu 8 dní; doprava: letadlem, v ceně 1x výlet; ubytování: klimatizované pokoje; stravování: plná penze včetně all inclusive soft and hard drinks; v ceně zahrnuto cestovní pojištění a storno zájezdu; cena: 11.000,-Kč. 

Aktuálně je třeba do ?. ?. zaslat 11 000 Kč na č. ú. 670100-2203237752/6210 (do zprávy pro příjemce uveďte prosím vaše jméno, až provedete platbu, pošlete mi email a já vám zpětně potvrdím obdržení platby). 

 

2023 Předběžné info...

NEZAPOMEŇTE NA PŘEDZÁPIS!!! NICMÉNĚ DEFINITIVNÍ VÝBĚR ÚČASTNÍKŮ BUDE TEPRVE UČINĚN NA ZÁKLADĚ CELKOVÉHO ZÁJMU O KURZ A ZAMĚŘENÍ JEDNOTLIVÝCH ÚČASTNÍKŮ, TEDY PROSÍM POŠLETE EMAIL O VAŠEM ZÁJMU SE KURZU ÚČASTNIT NA JPETERKACZ@YAHOO.COM A UVEĎTE V NĚM VAŠE JMÉNO A PŘÍJMENÍ, STUPEŇ (BC., MGR. PHD.) A SEMESTR STUDIA, TÉMA VAŠÍ DIPLOMOVÉ ČI DISERTAČNÍ PRÁCE (POKUD JIŽ MÁTE ZADANOU) A ZDA JSTE JIŽ ABSOLVOVALI KURZ MOŘSKÉ BIOLOGIE KZO 478.

Cíl: SHAMS ALAM BEACH RESORT (Egypt, Rudé moře), předběžný termín: červen 2021, délka pobytu 8 dní; doprava: letecky; ubytování: v hotelu Shams Alam Beach Resort; stravování: all inclusive; cena: do 10.000,-Kč (zahrnuje veškeré náklady včetně letenky, víza, stravování formou all inclusive a výletů). Nezapomeňtě si projít fotky a videa z dřívějších výprav v sekci Foto/Video. 

 

 

S pozdravem JP

 

ke stažení:

Fauna a flóra Jadranu - stručný přehled  v.2015

Středozemn í moře - tabule

Středozemní mo ře1

Středozemní moře2

Středoz emní moře3

Miniprůvodce faunou a flórou Rudého moře v.2018

Rudé moře - tabu le

Rudé moře1

Rudé moře2

 Žraloci v Rudém moři 

Kontakt

RNDr. Jiří Peterka, Ph.D.

j.peterka@yahoo.com

HYDROBIOLOGICKÝ ÚSTAV
Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Na Sádkách 702/7
(NB 2. p. č. dv. 325)
České Budějovice 370 05

387 775 838
732 209 506

Vyhledávání

TOPlist

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode