kurzy PřF JU v Českých Budějovicích

Terénní kurz MOŘSKÉ biologie - KZO 581

Cílem kurzu je demonstrovat diverzitu mořských organismů - řas, rostlin, bezobratlých a obratlovců, spolu se základy morfologie, anatomie a ekologie vybraných skupin. Kurz se střídavě koná na pobřeží Středozemního a Rudého moře.

Účastníci kurzu poznávají při potápění na nádech faunu a flóru v mělkých pobřežních vodách a přímo pozorují zástupce většiny skupin mořských nižších a vyšších rostlin, bezobratlých (Porifera, Cnidaria, Ectoprocta, Polychaeta, Echiura, Gastropoda, Bivalvia, Cephalopoda, Crustacea, Echinodermata, Ascidiacea, Thaliacea) a obratlovců (Chondrichthyes, Actinopterygii). Fauna hlubších vod je vynášena potápěči a demonstrována na břehu. U vybraných druhů jsou prováděny pitvy.

Sy labus

 

aktuality

2024 Předběžné info...

Cíl: Rudé moře, Egypt; předběžný termín: červenec 2025, délka pobytu 8 dní; doprava: letecky; ubytování: hotel ??? (okolí Marsa Alam); stravování: all inclusive; cena: zatím orientačně 12.500,-Kč (zahrnuje veškeré náklady včetně letenky, víza, stravování formou all inclusive a případných výletů). Nezapomeňtě si projít fotky a videa z dřívějších výprav v sekci Foto/Video.

S pozdravem JP

 

ke stažení:

Fauna a flóra Jadranu - stručný přehled  v.2015

Středozemn í moře - tabule

Miniprůvodce faunou a flórou Rudého moře v.2023

Rudé moře - tabu le

Rudé moře1

Rudé moře2

 Žraloci v Rudém moři 

Kontakt

RNDr. Jiří Peterka, Ph.D.

j.peterka@yahoo.com

HYDROBIOLOGICKÝ ÚSTAV
Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Na Sádkách 702/7
(budova B 2. p. č. dv. 238)
České Budějovice 370 05

387 775 891
732 209 506

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode